Bakarat

Bakarat poznałem stosunkowo niedawno i od razu przypadł mi do gustu. Jest to gra prosta, szybka i bardzo opłacalna, szczególnie jeżeli nie chce nam się korzystać ze skomplikowanych systemów matematycznych.

Bakarat wyróżniają dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest fakt, że bakarat zasady ma wyjątkowo proste. Gracz gra przeciwko krupierowi, a całość opiera się najczęściej na zaledwie dwóch kartach. Gracz i bankier otrzymują dwie karty, a zwycięzcą jest ten, którego suma kart jest jak najbliżej dziewiątki. W bakaracie karty liczy się inaczej nieco inaczej niż w black jacku. Karty od 2 do 9 mają wartości przypisanych do nich cyfr, karta 10 oraz figury mają wartość zero zaś as zawsze przyjmuje wartość 1. W przypadku gdy suma kart jest liczbą dwucyfrową (na przykład 18), brana pod uwagę jest jedynie cyfra jedności (czyli dla 18 wynik będzie 8). Obstawić zakład możemy na gracza, bankiera lub na remis. W rozgrywce może się pojawić trzecia karta, zarówno po stronie krupiera jak i gracza która dobierana jest pod kątem określonych zasad – dla przykładu trzecia karta nie może zostać dobrana gdy któraś ze stron posiada rękę naturalną (taką, która jest warta 8 albo 9 punktów). Konkretną listę sytuacji gdzie dobrana może zostać trzecia karta znajdziecie w instrukcji gry.

Drugą cechą wyróżniającą bakarat to bardzo niska przewaga kasyna. W przypadku gdy nasz zakład pójdzie na gracza przewaga kasyna wynosi 1,36%. Gdy stawiamy na krupiera statytystyczna przewaga kasyna wynosi zaledwie 1,17%. Wygrane wypłacane są w stawkach 1:1 dla zakładów na gracza/bankiera, a zakład na remis jest wypłacany w stawce 8:1 (lub 9:1 w niektórych kasynach). Stawianie na remis jest jednak wyjątkowo nie opłacalne. Zakład remisowy powoduje, że przewaga kasyna wzrasta do ponad 8%. Grając na stawce 1 PLN szybciej wygramy 8 PLN z zakładów na gracza/bankiera niż z jednego zakładu na remis.

Jak już wspomniałem bakarat zasady ma naprawdę proste, ale nie tylko zasady. To co jeszcze powinno zainteresować każdego gracza to systemy gry w bakaracie. Bakarat system ma znikomy – podobnie jak sloty czy jednoręki bandyta. Wszystko opiera się tu przede wszystkim na szczęściu. Oczywiście nie chcę być źle zrozumiany – wszystkie gry w kasynie opierają się na statystyce jednak w niektórych jest to bardziej zauważalne. Takim przykładem jest bakarat dlatego też bakarat system ma tak naprawdę tylko jeden, a jest nim progresja – innego zastosować się po prostu nie da bo oprócz stawiania zakładów, gra rozgrywana jest automatycznie.

Nie ukrywam, że bakarat – podobnie jak ruletkę – uważam za jedną z najlepszych gier do zarabiania na bonusach kasyna. Obrót przy każdym zakładzie ma wartość 100% (nie tak jak w przypadku video pokera gdzie każdy zakład jest liczony jako 10% obrotu bonusowego), a mała przewaga kasyna pokazuje, że zarabianie nie powinno przyjść z trudem. Jedyne co trzeba zrobić to stosować się do porad, które przygotowałem w poszczególnych działach na tej stronie, a z pewnością bakarat pomoże wam szybko i bezboleśnie obrócić bonus.

Zagraj w najlepszy Bakarat w Unibet i dodatkowo otrzymaj 400 PLN za darmo.